Bahçe Mobilyaları

bahçe mobilyaları, kocaeli bahçe mobilyaları, istanbul bahçe mobilyalarıBahçeli evleri olanlar; baharın habercisi papatyaları gördüklerinde, içlerini bir mutluluk kaplar. Nisan yağmurlarından kurtulunca, bahçe mobilyalarını dışarı çıkarma zamanın geldiğini düşünürler.

Bahçe mobilyaları; bahçeli evlerinizin, yazlıklarınızın, kış bahçelerinizin ve balkonlarınızın mobilya ihtiyacında; sizin isteklerinize uygun şekilde ve ergonomide yüzlerce fikirle sunuluyor.

Bahçe mobilyalarınızda dikkat edilecek en önemli husus dayanıklı olmasıdır. Bir koltuğun yağmurdan etkilenmesini ve güneşten bozularak zarar görmesini asla istemezsiniz. Bunun için bilinçli olarak alacağınız yere uygun mukavemette, en yüksek performansla iyi seçimler yapmalısınız. Bahçe mobilyaları oldukça çok çeşitlidir. Ahşap oturma gruplarından; köşe takımlarına, sedirlerlerden, bambu kanepelere kadar, ahşapla ilgili ya da paslanmaz krom ve alüminyum ve plastik mobilyalara varıncaya kadar; yüzlerce çeşitten faydalanabilirisiniz. Ayrıca; banklar, puf minderler, şezlonglar,armut minderler,piknik masaları, barbeküler, hamaklar , salıncaklar,şişme oyunlar, zamanınızı geçirebileceğiniz eğlenceli parkurlar gibi, farklı konsepte ürünleri de ekleyebilirsiniz. Bahçe mobilyası alırken; cinsine ve muhteviyatına çok dikkat etmek gereklidir. Malzemenin cinsi ömrünü belli eder.

Bahçe koşullarında direnç gösterebilen sentetik rattanlar bahçe mobilyaları arasında oldukça fazla göze çarpar. Bahçe mobilyaların bağlantılarının uç kısımları, işçilik bakımından çok önemlidir. Eğer sağlam olmazsa; güneşten, kar, yağmur gibi doğa olaylarında anında bozulmalar yaşanabilir. Ahşap için sağlıklı diyeceğimiz teak ağaçları; ancak her yıl bakımını yaparsanız sizlere uzun hizmet verebilecektir. Ahşaptan yapılan ürünleri bahçelerinizde korumak oldukça güçtür. Sulardan ve güneşten etkilenen bu ürünler yerine; bahçeleriniz kolayca bulunabilecek için sert plastik hasır örme oturma gruplarını ve metal profillerden oluşan, plastik yüzeyli ürünleri tercih edebilirsiniz.

Son yıllarda alüminyum bahçe mobilyaları oldukça fazla tercih ediliyor. Alüminyum bahçe mobilyaları; hafifliği , antioksidan yapısı, sağlamlığı ve leke tutmaz yapısı, temizlenmesindeki kolaylığı ile; yazlıkçıların gözdesi konumunda.

Rahatına düşkün olmanız çok normal. Çünkü  evinizdeki yaşamınızda; mobilyalarınızın konforlu ve sağlıklı olması sizin ve aileleriniz için çok önemli bir unsurdur.Alacağınız bahçe mobilyalarında önce; belinize ve sırtınıza ağrı vermeyecek nitelikte olmasına, mobilyalarınızda kullanılan minderlerin çok sert olmamasına ve terletmemesine dikkat edilmelidir.

Tatil beldelerinde ikinci evlerinin sahibi olan yazlıkçılar kışın evlerine çekilince geçtikleri yaz, bahçelerinde ağırladıkları misafirlerin sohbetlerini hatırlarlar ve bundan keyifle söz ederek anarlar.

Bahçe mobilyalarında renk uyumu çok fazla sorun olmaz. Çünkü bu mobilyalarınızı evdeki mobilyalarınız ile değerlendirmek yanlış olacaktır. Size yararlı olacağına ve uzun soluklu kullanabileceğinize inandığınız  bu mobilyalar, zevklerinizin ötesinde sizler için gerçekten ihtiyaç halini alıyor. Şimdi herkes yazını düşünüyor; deniz havasını, komşularını, bahçesindeki açacağını düşündüğü o çiçeklerini özlüyor. Komşusu ile beraber yaktığı mangalını, anıları bahçesini özlüyor.
 
Paylaş: