Ev Tekstili

Ev Tekstili ,tekstil, izmit tekstil , kocaeli tekstil, istanbul tekstil
Ev tekstili evininizin her yerinde var; Artık evinizi güzelleştiren her şeyi, sizin zevkinizle birleştirmekte mümkün. Batı dillerindeki tercüme ile ‘’tekstil’’ kumaş demek. 

Kumaş dediğimizde; hazır giyim, ev dokumacılığı, otel dokumacılığı derken; tekstil dokumacılığı artık evlerimize iyice yerleşti. Ev tekstili bu gün; duvar kaplamalarında, dekoratif kumaş tablolarda, halı ve zemin kaplamalarında, balkon ve bahçe tekstil ürünlerinde, güneşten  koruma sistemlerinde, banyo tekstillerinde,yemek odası ve mutfak tekstil ürünlerinde, yatak ve yatak odası tekstillerinde, uyku ve nevresim tekstillerinde, döşemelik koltuk tekstillerinde,perde ve tül perde tekstillerinde; yani hayatımızın her anında bizimle birlikte…

Ailelerinizle yaşadığınız mekanlarınız da, ihtiyaçlarınıza göre yaşam kalitenizi arttıran; evinizdeki bireylerin dinlenmesi, temizlenmesi, yemek yeme ihtiyacı ve günlük bakımlarınızda size yardımcı olan tüm tekstil ürünlerinize  ev tekstil ürünleri adını rahatlıkla verebiliriz.

Mutfaklarınızda kullandığınız mutfak takımlarınız, havlularınız ve temizlik bezleriniz artık sizin zevkinizi yansıtırken;  Bu ürünlere farklı bakış açılarınızla; beyaz eşyalarınızın aksesuarı haline de getirebilir ve isterseniz ayrı bir dekoratif görüntü de oluşturabilirsiniz.

Ev tekstilleri her odada ayrı bir işlevsellikle kullanılabilir. Oturma odalarınız ve salon takımlarınızdaki sandalyelerinizin kılıfları, koltuk minderlerinizin kılıfları, şallar ve yastıklarınız da salondaki ev tekstil gruplarındandır. Bebek ve genç odalarına geçtiğimizde; nevresimler, yastık çeşitleri, battaniyeler, uyku setleri, bebek ve genç odalarının vazgeçilmez parçaları olarak karşımıza çıkyor.

Bireylerin temizlenmesi ve ihtiyaç gidermesi için düzenlenen; tuvalet, Sauna, banyo, türk hamamı dediğimizde aklımıza; klozet takımları, banyo takımları,bornozlar, el, baş ve ayak havluları, peştemaller ,yine ev tekstili çeşitliliği ile sizlere sunuluyor.

Ebeveyn yatak odalarındaki ev tekstili ürünleri de; nevresimler, işlemeli yatak örtüleri, uyku setleri, yatak örtüleri, yastıklar ve perdelerden oluşmaktadır.

Herkes sitesinde ya da evinin bahçesinde toprakla uğraşmayı çok ister. Çünkü toprak insana huzur verir. Bahçeli evlerde kullanılan güneşlikler, keten çardaklar, salıncaklar,yastıklar , minderler ve dekoratif olarak  aklınıza gelebilecek her şeyde mutlaka ev tekstil ürünü vardır.
Ev tekstilinde renkler konuşur. En parlak renk sarıdır; tekstil gruplarında mobilya ve salon takımlarının üzerine bırakılan şallarla bile, çok fazla dikkat çeker. Neşeli insanların tercih edeceği gruptandır. Mevsim geçişlerinde biraz hüzün verse de; ev tekstil dünyasının sonbahar yaprağıdır.
İştah açan belirgin; asi kırmızıdır. Kırmızı tansiyonu arttırır, ev tekstilinde açık farkla kendini hissettirir.kışın İnsanın içini ısıtır; güven veren dost insanların rengidir.

Huzurun ve akdenizin rengi mavidir. Denizlere hakim olan bu renk; dalgalı ve ayrıca çok ta içine kapanıktır. Koyu renkleri ev tekstilinde soğuk ve kasvet veren bir renk gibi görünse de; beyazla birlikte kullanıldığında nazar boncuğu havasına bürünerek evlerimizdeki o huzurlu ortamı bizlere yaşatır.
 
 
Paylaş: