BİLSEM’in kimya laboratuvarı MOBESKO’dan

BİLSEM’in kimya laboratuvarı MOBESKO’dan

MOBESKO Mobilyacılar Çarşısı Yönetimi, İzmit Bilim ve Sanat Merkezi’nin kimya laboratuarını yaptırdı. Artık öğrenciler daha kapsamlı bir sınıfta kimya eğitimini alıyor
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan, ülke genelinde aktif 86 adet Bilim ve Sanat Merkezi arasındaki önemli merkezlerden biri de ilimizde bulunuyor. Bilim ve sanat alanında yapılan birçok yarışmada birincilik, ikincilik ve bronz madalyası bulunan İzmit BİLSEM, bu yıl Nisan ayında gerçekleştirilen 83 bilim ve sanat merkezinin katıldığı Beyin Olimpiyatları’nda Türkiye birincisi olarak Kocaeli’yi gururlandırdı. Serdar Mahmut Mahallesi Cem Aydın İlkin Sokak No:3 adresindeki yeni binasına taşınan BİLSEM, 470 öğrencisine daha iyi hizmet vermek adına okulun eksiklerini tamamlamaya gayret ediyor.
YERİNDE İNCELEDİ
Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan MOBESKO Mobilyacılar Çarşısı Site Yönetimi, özel yetenekli öğrencilerin bulunduğu İzmit BİLSEM’in eksiklerinden biri olan kimya laboratuvarı için kolları sıvadı. Önceki gün MOBESKO İdari Müdürü Mustafa Koç, yapılan çalışmayı yerinde inceledi ve öğrencilere başarılar diledi. Daha önce kullanıma elverişli olmayan mobilyalar ile eğitim gören öğrenciler, MOBESKO’nun yaptırdığı şık ve lüks mobilyalar ile eğitimine devam edecek.
MOBESKO’YA TEŞEKKÜR
470 öğrencisi bulunan İzmit Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)’nin Müdürü Mustafa Özgül, İzmit BİLSEM’de eğitim gören özel yetenekli öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için merkezin materyal ve ekipman desteğini sağlayacak sponsorlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. MOBESKO Yönetimi’ne teşekkür eden Özgül, “Bilime ve sanata verdikleri önemi BİLSEM’e kimya laboratuarı yaptırarak kanıtladılar. MOBESKO’nun sağladığı destekle laboratuar daha kullanışlı hale geldi. Çok önemli olan eksiğimiz giderildi” dedi.