Köşe Takımları

köşe takımlarıEvinizin oturma gruplarını satın almak istediğinizde, aklınıza ilk gelmesi gereken evinizin boyutlarıdır.

Her yeni evi olan yeni eşyalara da sahip olmak ya da yenilemek ister. Küçük metrekarelerde bile büyük köşe takımlarına gözleri ilişir; en büyük plazma ekranları ister, en büyük buzdolaplarını evinde ister. Ama bu çok ta mantıklı bir seçim olmaz. Evinizin gerçek ölçülerine sadık kalınarak en iyi şekilde tasarruf sağlamak ve zevkle en ekonomik mobilyaları satın almak bir tecrübe meselesi. Tekli berjer, ikili ve üçlü koltuk ya da kanepe takımları büyük ve orta büyüklükteki köşe takımları seçim yapmak için akılları karıştırmaktan çok; şıklığı ve ölçüleri nezaretinde bir anlam ifade ediyor.

Akrabalarınızı, dostlarınızı, misafirlerinizi ağırlamaktan hoşlanan insanlar daha büyük köşe takımlarını tercih ediyor günümüzde. Rahatlığı ve göz dolduruşu ile; diğer mobilyalar arasından açık farkla sıyrılıp tek parçada tüm konforu anlatan köşe takımları; renkleri ve işçiliği ile özelliğini yıllarca kaybetmiyor.

Kapitone kumaşlar ile deri uyumu tek bir mobilya gibi işlevselliği büyütülmüş ve mekanlarda oldukça yer kazanmış boyutları ile hizmet vermektedir. Köşe takımları; çoklu oturma gruplarına yönelik iş dünyasında da hizmet vermeye devam ediyor. fabrikaların misafirhanelerinde, Bekleme salonlarında, konferans ve localarda, büyük otel lobilerinde,  otogarlarda, istasyonlar, havaalanları ve hasta bekleme salonlarında da köşe takımları bilincinin; kentsel mobilyalara dönüştüğünü görmekteyiz.

Son yıllarda kafe ve restoran mobilya kültürünün oldukça çeşitlilik kazandığını görüyoruz. Yenilikçi kültürde masaların ve oturma gruplarının birbirine yakınlığı dikkat çekiyor. Avrupa kafe ve restoran kültürlerindeki dekorasyonlarda gözümüze takılan kütüphaneler; renkli kanepeler, köşe takımları şu dönem oldukça revaçta. Özel muayenelerde ve stüdyo ofislerde çalışma imkanı bulanlarda köşe takımlarını tercih ediyor. Çünkü köşe takımlarında ilk akla gelen; mobilyaların sıcak ve samimi görüntüsü. Rahatına düşkün çiftlerin vazgeçemediği koltuk takımlarında ilk sırada akla gelen yine köşe takımları; üçlü uzun mobilya ve ikili kısa mobilyanın birleşimi L’ tipi seçeneklerle uzayan koltuk başlıkları ve ayaklıkları sayesinde çok yönlü bir konfor imkanı sağlıyor.

Birleşimleri ölçeklerine göre; çeşitlendirilerek İskandinav ve İrlanda tarzlarında da renklendirilebilen köşe takımları; sehpa ve sırt kütüphaneleri ile farklı tarzlarını yansıtıyor.

Asya, akdeniz ,country , İskandinav,kültürlerine de uyarlanabilen bu mobilyalar; renk skalası ile beyaz ve çok renkli tarzlarda da yansıtabiliyor.
Bu gün; eski doğu kültüründeki sedirlerde köşe takımlarının yeni işlemelerini görmek mümkün. Kök boyası el yapımı halılardan oluşan, sert minderli sedir köşe takımlarının rahatlığını, büyük kasırlardan bu günkü rezidanslara taşıyanda bu geleneklerimiz ve kültürümüz olmalı…
Paylaş: