Ofis Mobilyaları

ofis mobilyaları, istanbul ofis mobilyaları, kocaeli ofis mobilyaları, mobesko ofis mobilyalarıBir şirketin yapısı dışarıdan görünüşü ile doğru orantılıdır. Bir şirketin ofis mobilyaları da o şirketin çalışanlarına yakışır bir şekilde tasarlanmalıdır. Şirketin çalışanlarına verdiği önemden yola çıkan firma yetkilileri; bu fikirleri, beraber sürdürecekleri ticarete de düşünerek yansıtabilirler.
Bürolar bugün küçük işyeri ve çalışma mekanlarına verilen isim iken; ofisler bir veya birden fazla işletmenin hizmetleri yönetmek üzere organizasyonların yapıldığı faaliyet alanlarıdır. Bugün bu gün ofis mobilyaları dediğimizde aklımıza daha geniş büro mobilyaları ve mekansal donanımlar geliyor aklımıza.

Büro ve ofis mobilyalarınız; yapacağınız ticaretiniz doğrultusunda seçilmelidir. Satış odaklı bir işyeri ;ürün bazlı numune tanıtımı yapabilecekleri stantlar ve konsollarla zenginleştirilmiş bir ofis görüntüsü kazanabilir. Müşterileri ile bire bir diyalog kurabilecekleri özel ofislerinde onların ilgisini bu objeleri reklam afişleri ile renklendirebilirler. Müşterilerinizi o anda etkilemeniz gerekli ise; toplantı salonlarınızdaki mobilyalarınıza ,sunumlarınızı ve video filmlerinizi izletebileceğiniz projeksiyon cihazlarını ve perdelerini ilave ettirebilirsiniz. Bunun yanında, tek bir dokunuşla perdelerinizi kapatıp, açabileceğiniz akıllı ofis mobilyalarını kullanabilirsiniz. Toplantı salonunuzdan video konferans sistemleri ile simultane çevirilerde yaptırabilen modüler teknolojik ürünleri de artık bu mobilyalarla birlikte görmeye başladık. Ofis mobilyalarınızı alırken; bulunduğunuz odaların işlevselliği de çok önemli. Bir inşaat ofisindeki bekleme salonunda mobilyalarınızı yerleştirdikten sonra; duvar görsellerinize reklamlarınızı ve vizyonunuzu resimlerle taşıyabilirsiniz. Ofis mobilyalarında en dikkat çekici kısım karşılamadır. Bir şirkete ilk giriş anınızda; karşılaşacağınız ilk kişi ve görüntüsü çok önemlidir. Giriş bankolarında şirketin logosu, mobilyaları ve duruşu; şirket hakkındaki olumlu ya da olumsuz düşüncelerinizi mutlaka etki eder. Ofis grubu ; yönetici mobilyaları,toplantı serisi, sekreterya ve operasyonel seriler,arşiv ve depo serileri,sehpalar , bekleme koltuklarından oluşmaktadır.

minimal bürolar için ofis mobilyaları; yönetici üniteleri, operasyon üniteleri, eğitim ve konferans ünitelerinden oluşmaktadır.
Oturma grupları ile döşenecek ofis mobilyaları düşünülüyor ise;koltukları ,bekleme gruplarını,kanepeleri ve puf takımları ile dolu dolu bir ofis sizleri bekliyor olacaktır.

operasyonel çalışmalara uygun bir ofis mobilyası aranıyor ise;  bir birinden ayrı ya da bir birine ikiz bankolu kübikleri tercih ederek, tüm çalışanların kendilerine ait, rahat ve işlevsel bir alanda iş yapmalarını sağlamış olursunuz. Ofis mobilyalarını satın alırken rahatlığı yanında, dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da; mobilyanın sizin için sağlıklı kullanılabilir olması. Unutmayın ki; ofis ve bürolardaki meslek hastalıklarının yüzde otuz altısı, kas ve iskelet sistemi hastalıklarından oluşmaktadır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile ofislerde;iş yoğunluğu, masa başında geçen süre ve hareketsizlik sonucu kas ve iskelet sistemlerinde artışlar yaşanmaktadır. Sizde kas ve iskelet sistemlerinize zarar vermeden kısa molalarla işyerlerinizde küçük egzersizler yaparak  daha uzun ve sağlıklı yaşayabilirsiniz.
 
Paylaş: