Tv Üniteleri

Tv ÜniteleriSalon ve oturma gruplarının artık vazgeçilmezi haline gelen tv üniteleri; son yıllarda dekoratif evlerin olmazsa olmazları arasındaki tartışılmaz yerini korumaya devam ediyor.

Oturma gruplarınızla kullandığınız televizyonlar, müzik setleri,dvd playerlar ,cd albümleri ve oyun konsollarının saklanması için raf sistemleri ile küçük çekmeceleri bünyesine sığdırabileceğiniz tv üniteleri; bu gün her model mobilya için modern ve rustik tarzlarda sizlere sunuluyor.

Duvar tipi tv üniteleri ,gömme tv üniteleri,sabit tv üniteleri ve özel yapım tv üniteleri olmak üzere; yüzlerce çeşide ulaşmanız artık çok kolay. Tv ünitelerini alırken öncelikle televizyonunuzun ölçüsüne uygunluğunuza dikkat etmeniz gerekir. İsteğinize göre ses sistemleri için özel kabinleri de içinde barındıran bu televizyon sistemleri modüler yapıları ile kolay  monte edilerek istenildiği anda taşınmasıda kolay hale getiriliyor.
Tv üniteleri; duvar üniteleri, tv sehpaları,askı aparatları ve izolatif çeşitleri ile bölümlendirilebilir.

Eşyalarınızın değişim sıklığı ve koltuktakımlarınızın uzaklığı tv ünitelerinizin erişimi için çok önemlidir.

Sabit ve değişken modellerle ,rustik , iskandinav ve lüx koltuk modellerine uygun çeşitlilikte üniteler bulabilirken;ahşap ve metal modellerde isteğiniz doğrultunuzda mobilyanıza uygunçeşitliliği yakalamanızda mümkün.

Tv üniteleri evinizdeki aksesuarlardan daha fazla göze çarptığı için; salon takımlarınız ve oturma odalarınızdan  ayrı tutmamanız gerekir. Rafların ölçüleri, kitaplığı,sehpası ve çekmeceleri ile görüş alanınızı kapatmayarak istenilen uzaklıkta ve büyüklükte olmasına dikkat etmek gerekir.
Çocuklu aileler için tv üniteleri çok dikkatli seçilmelidir. Çocukların tv sehpalarına uzaklığı, raflarının ve konsollarının tutulup çekilmesi ile devrilmemesi göz önünde bulundurularak, çocuklu aileler için duvar üniteleri daha çok tercih edilebilecek bir seçenek olacaktır.

Televizyon ünitelerinizdeki raflar sayesinde sinema sistemleri ile televizyonlarınızı, bilgisayarlarınızı kontrol masaları olarak bir merkezde toplayabilirsiniz.

Salon takımlarınızdaki konsol eksikliğini bile dekoratif bir şekilde giderebileceğiniz tv üniteleri ; raf düzenleri ve ergonomik şekilde duvarlardan yararlanma kapasiteleri ile evlerinizde dekoratif bir unsur olarak da yerini her geçen gün sağlamlaştırmakta. 

Oturma alanlarınızda kullanacağınız   tv ünitelerini, mobilyalarınızda göz hizasından faklı yüksekliklerde konuşlandırmanız halinde, görme bozukluklarına yol açabileceğini de unutmamak gerekir.

Minimal ev düzenlerinde yerden tasarruf sağlanması için, tercihen duvar üniteleri kullanılırken; plazma televizyonlar için; plazma tv üniteleri de çeşitlendiriliyor. Boyutu ve büyüklüğü ile özel yapımlarda üretilen plazma üniteleri; büyük ölçekli evlerde şıklığı ve salonlara kattığı görüntüsü ile, televizyon izleme keyfini sinema keyfi ile buluştururken,raf düzenleri ve görüntüleri ile de imrendiren bir zenginlik katıyor.
Paylaş: