Yemek Odası Takımları

Yemek Odası Takımları, yemek odaları, yemek odaYemek odası,misafir odalarının en seçkin yeridir. Yeni evlilerin aile büyüklerini karşıladığı, gelinlerin sofra düzenlerini kurduğu, annelerinden öğrendiği yemeklerini  sergilediği, geleneklerini, kararlarını konuştuğu evin damak tadını sevdiklerine tattırabildiği alanlardır.

Yemek masalarındaki aile sohbetlerinin tadına varılmaz. Salonun en büyüğününbaşköşeye oturtulduğu,evler  için bu kadar önemli olan yemek odalarının tasarımı da çok önemlidir. Dostlarınızı ve sevdiklerinizi  ağırlayacağınız  bu mobilyalar, zevkinizin ve konforunuzun da aynası olacaktır. Yaşanacak mekanlarınız  için planlanmış yemek odalarınızın mobilyaları için uygun alanlara entegrasyonu çok önemlidir. Salon takımlarınıza uyumu ve modeli seçildikten sonra; konsolları,sandalyeleri , masaları ,mini barları , yemek ve içecek servant grupları ile tam bir takım takım ihtiva eder. Işıklandırmasından , tavan ve zemin döşemelerine, duvarlardan perdelere kadar bir uyum içinde olan yemek odaları; bazen dostlarla keyifli bir sohbete, bazen de bir sözün ve nişana ev sahipliği yapar.

Yemek odanızdaki yerleşimleriniz, yemek masalarıyla, konsolları ve gümüşlüklerinize ayırdığınız bölge ile doğru orantılıdır. Genellikle  salon takımlarınızı sıkıştırmak istemezsiniz. Masalarınızı en büyük ve  en modüler şekilde kullanırken, dolaplarınızı ve konsollarınızı en modüler şekli ile minimalize edip rahat bir oturma olanağı sağlayabilirsiniz.

Yemek odalarının aksesuar seçimlerinde genellikle porselen biblolar,kristal ürünler ve duvarlar içinde naturel tablolar ve aynalar kullanılmaktadır.Aynalar küçük metrekarelerin derinlik prensibi ile daha geniş ve ferah görüntüsüne ulaştırmayı sağladığından tercih edilmektedir.

Yemek odaları ile misafir odası olarak tabir edilen salon takımlarını birbirinden ayırmak isteyen ev sahipleri için,  duvarlarınız ve pencerelerinizin konumlarına göre , salon koltuklarınızın arkasında yemek masalarınız ve konsol takımlarınızı yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde yemek odası için ayrı bir odanızın olmasına gerek olmadan daha samimi ve keyifli bir sohbetin arından yenen iştah kabartıcı sofralara kolayca geçiş yapabilirsiniz.
Mutfak ve yemek odaları arasındaki servis pencereleri son dönemlerin yeni buluşları arasında.

Servis pencerelerinden yapılan servisler sayesinde, mutfaktan salonlara  ve koridorlara geçiş yollarını kısaltarak , hizmetlerin gecikmesini engellerken;kalabalık aileler içinde mutfaktaki yoğunluğu hafifletmesi bakımından tercih ediliyor.

Modern yemek odaları; cam yüzeyli, akrilik ya da kompozit yüzeylerden oluşmaktadır.Bu mobilyalarla bezenmiş , şık metal kolçaklı veya kolçaksız sandalyelerle modern tarzın sürekli teknolojiye öykünen major modelleri ile şık ve parlak bütünlüğü modern tarzla yakalayabilirsiniz.
Country yemek odaları ; Naturel ve rustik tarzın farklı bir yorumu olarak karşımıza çıkıyor.

Dayanıklı ahşap masalar, ahşap yer döşemeleri ile masif ve cilasız modelleri ile zengin bir ürün yelpazesini beğenenleri ile buluşturuyor.
İrlanda Yemek odaları, iskandinav tarzlar,minimal yemek konseptleri ve eklektik tarzlarda döşenen yemek odaları misafirlerinize kendi kültürünüzü ve zevkinizi yansıtacak şekilde sizleri bekliyor… 
Paylaş: