SALONUNUZA MODERN DOKUNUŞ

SALONUNUZA MODERN DOKUNUŞ

Hemen herkesin ev içerisinde yaşamsal faaliyetinin en yoğun olduğu yer salondur. Bu yüzdendir ki salon dekorasyonuna çok önem veririz. Renk tercihleri, kumaş türleri ve eşyaların yerleşimi tüm salonun atmosferini değiştiren detaylardır. İyi düşünülmüş bir dekorasyon bütünlüğü, tüm eşyaların belirginliğini arttırabilir yada salonun stiline gölge düşürebilir. Salonunuzu baştan sona modern bir kurguyla değiştirmek istiyorsanız bazı dokunuşları es geçmemeniz gerekir. Sadelik ve inceliği daha akılcı çözüm önerileri ile yenileyerek modern bir salona sahip olmanız çok da zor değil. Fonksiyonel çözümler, salonunuzda geçirdiğiniz sürenin kalitesini arttırarak modern stilinizi de eş zamanlı olarak arttıracaktır.
 
Sizler için derlediğimiz çarpıcı dekorasyon önerilerini birlikte inceleyelim.
 
AHŞABA DÖNÜŞ
Ahşabın doğallığı mobilya ve dekorasyon ürünlerine yansıdığında, salonunuzun atmosferi daha dingin bir hal alacaktır. Tercih edeceğiniz ahşap tonları diğer eşyalarla uyum içinde olduğu müddetçe tüm salon daha modern bir görünüm kazanacaktır. Eşyaların uyumu noktasında dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise açık tonlarda kullanacağınız ahşap mobilyaların, koyu renkli eşyalarla olan renk uyumu. Halı, perde gibi ev tekstillerinde abartılı renkler, ahşabın doğallığına gölge düşürerek salon dekorasyonunu olduğundan daha karmaşık gösterecektir.
OKUMA & OYUN & DİNLENME KÖŞELERİ
 
Salonunuzun hacmine göre farklı köşelerde, kendinize dinleneceğiniz alanlar oluşturarak modern bir görünüm katabilirsiniz. Eğlenceli bir köşe oluşturmak istiyorsanız tercih edeceğiniz berjer yada koltuklar daha yumuşak kumaş dokusunda olabilir. Dinlenme amaçlı okuma köşeleri için kullanacağınız aydınlatıcılar, salonunuzu daha dingin bir görünüme kavuşturacaktır.
 
TEK RENK KONFORU
Beyaz, gri yada siyah renklerinin hakim olduğu mobilyalar, salonunuzu daha sade ve huzurlu gösterecektir. Eğer minimalist tasarımları seviyorsanız tek renklerin uyumluluğunu kullanabilirsiniz. Ayrıca tek renk mobilya kullanımları, diğer dekorasyon ürünlerini ve ev tekstillerini istediğiniz gibi değiştirmenizi sağlayacaktır ki bu sayede salonunuzda devamlı olarak değişim yapmanız daha kolay olur.
 
STİL SAHİBİ DETAYLAR
Koltuklarda kapitone detayları ile, salonunuzda stil sahibi bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ahşap ayaklı mobilyalar da yaşam alanlarınızın natürel yönünü ortaya çıkaracaktır. Eğer ahşap detaylar sizin için fazla sade ve yalınsa, gold detaylı ahşap mobilyalar sadeliğin estetik dozunu arttıracaktır.