Koltuk Takımları

Koltuk takımları, salon takımları, koltuk, salonBir evin en güzel yeri ; misafirlerine en güzel görünen yeridir. Salon ve koltuk takımları zarafetin ve titizliğin sembolü olma özelliğini yıllarca kaybetmemiştir.Seksenli yıllardaki mobilya kültürüne baktığımızda ahşap rustik kanepelerin yanında, retro tarzıyla rustik mobilyaların sürekli devinen ve aynı görüntülerin savaşına şahitlik ederken, bu gün; 21. Yüzyılın mobilya çağında oldukça zengin ve her kültürden miras bir geçmişi içinde barındıran farkındalıklarla karşılaşabiliyoruz.

Rustik koleksiyonlardan, avangard modellere,chester koltuk takımlarından, iskandinav  koltuklara,
klasik modellerden,deri  takımlara, yataklı ve bazalı ürünlerden, country mobilya takımlara varan; ister lüx, ister ekonomik binlerce model ve kalitede koltuk takımı beğenmek mümkün.

Geçtiğimiz yıllarda evlerde;  oturma odası ve misafir odası kavramları kesin çizgilerle ayrılırdı.

Bunun nedeni normal aile düzeninin dışında bir gelenekle;misafirleri ağırlama farklılığı ve zenginliği gibi kavramlardı.Bu gün kü yaşam düzemlerine baktığımızda ev düzeninden çok ta farklı olmayan bir karşılama ile salon kavramını yaşanılır mekanlar üzerinde görebiliyoruz. Tercihler ve beklentiler zamanla değiştikçe, mobilya sektöründeki gelişimde bu yönde kendini hissettirmeye devam ediyor.

Bu değişiklikler zamanla ev dekorlarına da yansıdı. İhtiyaçlar doğrultusunda, kişisel zevklerin evsel yapılara modernizasyonu ile koltuk takımları bu gün; dünyanın her yerinde özel bir yer oluşturuyor.

Koltuk takımları; sağlamlığı, evin şekli, modüler yapısı, rahatlığı ve kumaşlarının uzunömürlü oluşu gibi bir çok kriter düşünülerek satın alınıyor.
Koltuk takımlarınızı  ister salonlarınızda, istersenizde oturma odalarınızda konuşlandırırken; yer zemininize,aydınlatmalarınıza, duvarlarınıza ve perdelerinize uygunluğu dikkat edeceğiniz önemli hususlardandır. Kahve tonları ve koyu tarzdaki koltuk takımları kendisini ters renklerde oldukça bellli eder. Mekanınızdaki ferahlığı bozmadan, huzur dolu ortamlar yaratmak birazda sizin elinizde.

Son yıllarda pastel renklerden oluşan koltuk takımları, odalarınızda soft  bir esinti estirerek; yenilikçi, dinamik ve sakin bir ev hayatını yansıtır.
Minimal konsept ev düzenlerinde koltuk takımları, berjerler çıkarılarak modüler ve bazalı gruplar tercih edilirken; çocuksuz ailelerde de raha rustik ve saten kumaşlı koltuk takımları tercihlerine de rastlayabiliyoruz.

Country koltuk takımları, ekose ve damalı kumaşlarla rahat ve otantik havasını yansıtırken;ahşap sehpalar ve lambaderler ile bütünleşmiş bir rahatlığı naturel havası ile sizlere sunuyor.

Daha eklektik tarzlardaki mobilya seçeneklerini tercih edenler ise; yeni zellanda figürlerinin dokunduğu halılarla renkleri birbirine sokarak, her birine farklı bir seçicilik kazandıracak mahiyette mobilyaları kendi hikayeleri ile tasarlayabilirler.

Endüstriyel koltuk takımları ; Son dönemlerdeki iş ve fabrika konseptlerinden ilham almış sanayi figürleri ile donatılmış sanatsal bir olgu gibi karşımıza çıkıyor.

İskandinav koltuk takımlarını tercih edenler  ise; geometrik şekilleri ile farkındalığı sağlayan renklerden biraz daha sıyrılarak beton ve ahşabın mükemmel buluşması ile hayatlarımıza ev sahipliği yapıyor.
 
Paylaş: